Spokój wewnętrzny to mądrość, która kojarzy się z mistrzami jogi lub ascetami. To jednak coś, co może osiągnąć każdy, przy odrobinie dobrej woli i samozaparcia.
Przede wszystkim równowagę myślową uzyskuje się szlifując swoją umiejętność pracy nad intencjami. To nic innego jak panowanie nad tym o czym i kiedy myśli, a także jak to myślenie wpływa na nas samych. Jeśli zdamy sobie sprawę ze swojego zaangażowania w jakiś temat, który nas dekoncentruje lub spowalnia możemy to zatrzymać. Oczyszczony umysł umożliwia przywrócenie równowagi i odzyskanie spokoju wewnętrznego. W takim działaniu świetnie pomaga życie zgodnie z zasadami minimalizmu, medytacja, ćwiczenia oddechowe, jogging, spacer do parku czy w lesie, trening z psem, ćwiczenia typu fitness, joga oraz podróże.

Podróże oczyszczają umysł i pomagają odzyskać spokój wewnętrzny

Decydując się na wyjazd do innego kraju bądź miasta skupiamy się na tym, co jest ważne tu i teraz. Na ten krótki bądź nieco dłuższy moment zapominamy o problemach, odcinamy się od nich. Jedyne co się liczy to dotarcie do celu, odnalezienie zaznaczonych na mapie bądź wybranych miejsc i zabytków, znalezienie noclegu, odpowiedniego transportu. Przebywanie w nowych, nieznanych zakątkach, odkrywanie obcej kultury bądź zwyczajów, to wszystko pozwala zapomnieć o tym, co nas trapi i dręczy i w efekcie odzyskać spokój wewnętrzny.

Banner Content