Turcja jest krajem niezwykłym. Przyjezdnych zachwyca swoim orientalnym klimatem, mnóstwem zabytków i naturalnymi, przepięknymi krajobrazami. Poznajcie wybrane atrakcje, które po prostu trzeba zobaczyć i które, mamy nadzieję, że zachęcą was do odwiedzenia tego miejsca!

Stambuł, stoli i główna miejska atrakcja Turcji

Stambuł to miejsce różnorodne i oferujące turystom ogrom atrakcji. Można tu wybrać się w rejs po Cieśninie Bosfor, a także odwiedzić liczne atrakcje. A tych w Stambule nie brakuje. Atrakcją Turcji, a dokładniej jej stolicy są bez wątpienia takie miejsca jak: Błękitny Meczet, Pałac Sułtański, Place: Taksim i Istikla, wieża Galata, Akwedukt Walensa, Hagia Sophia, Wielki Bazar.

stambuł atrakcja turcji

Pamukkale, naturalna atrakcja w Turcji

Wapienne tarasy w Turcji to atrakcja, której nie wolno pominąć. fantazyjne, niepowtarzalne formy z wapiennych wodospadów to niepowtarzalny widok. Teren ten został objęty ochrona jako park Narodowy, i nie ma w tym nic dziwnego. takie widoki nie zdarzają się zbyt często, a turystów chętnych do zobaczenia tego unikatu, nie brakuje. W trosce o to miejsce, objęto je właśnie ochroną.

wapienne trasy atrakcja turcji

Side

Side to miejsce dla osób, które kochają plaże. Będą czuli się tam doskonale. Kurort, piaszczysta plaża, przejrzysta woda, to wszystko gwarantuje niesamowity relaks i odpoczynek na najwyższym poziomie.

Ankara

Stolica Turcji, czyli Ankara to jedna z tych stolic, które trzeba odwiedzić. Podróż za granicę do Ankary dla wielu osób będzie nie lada przygodą. Niektórzy twierdzą, że w Ankarze bywa niebezpiecznie,. Oczywiście, w każdym kraju mogą nas spotkać przykre niespodzianki, dlatego uprzednio warto się ubezpieczyć czy zgłosić swój pobyt w programie Odyseusz. Jednak nie warto rezygnować z wizyty w tej stolicy. Wszak jest to miejsce w Turcji pełne atrakcji!

 

Banner Content