Bez względu na to, czy kupujemy dom, czy też mieszkanie od dewelopera, chcemy, aby lokum spełniało nie tylko potrzebę mieszkaniową, ale również wszelkie oczekiwania i wymagania. Własne M daje bowiem niepowtarzalne uczucie bezpieczeństwa, spokoju i stabilizacji.

Na początku warto zaznaczyć jednak, że mieszkania dostępne na rynku dzielimy na dwie grupy:

  • mieszkania z rynku pierwotnego, czyli nowe mieszkania od dewelopera. W Warszawie inwestycją taka jest chociażby Osiedle Tercet, czyli wyjątkowy projekt na mapie Targówka.
  • mieszkania z rynku wtórnego, czyli te, które miały już swojego właściciela. Inaczej nazywane są mieszkaniami z drugiej ręki.

Mieszkanie od dewelopera

Zdecydowanie bardziej interesują Cię mieszkania od dewelopera? Doskonale sie składa, ponieważ poniżej przedstawimy, jak krok po kroku powinna wyglądać taka procedura i czego należy się spodziewać. Przed rozpoczęciem przeglądania dostępnych na rynku ofert warto sprawdzić swoje możliwości finansowe. Osoby, które chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny, powinny niezwłocznie udać się do banku w celu określenia zdolności kredytowej. Należy pamiętać również o tym, że wydatki nie kończą się w momencie otrzymania kluczy.

Kiedy zdolność kredytowa została już jasno określona, najwyższa pora rozpocząć poszukiwania wymarzonego mieszkania. Zwykle najważniejszymi kryteriami na które patrzymy w pierwszej kolejności, są: cena, metraż oraz lokalizacja. Warto dokładnie sprawdzić również, jak wygląda infrastruktura, a także przyjrzeć się planowi zagospodarowania przestrzennego. Doskonałym źródłem informacji jest oczywiście internet i wszelkiego rodzaju grupy oraz fora internetowe. Więcej o zakupie mieszkania pisaliśmy tutaj.

Po przewertowaniu wielu ofert udało się odnaleźć lokum spełniające wszystkie wymagania? To właściwy moment, aby udać się do biura sprzedaży i poznać wszelkie warunki. Na tym etapie warto też zdobyć, jak najwięcej informacji o deweloperze. Kolejnymi krokami jest ustalenie warunków finansowych i podpisanie umowy deweloperskiej. To właśnie tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, jak chociażby: cena, terminy, wpłaty zadatku czy termin przekazania lokalu.

Banner Content