Góry Stołowe kryją w sobie wiele atrakcji. Nie należą one do najpopularniejszych, zatem nie musimy obawiać się, że na szlakach spotkamy tłumy turystów. To wielki atut! Jeżeli zdecydujemy się odwiedzić Góry Stołowe, to na pewno wrócimy zadowoleni, a jeśli wybieramy się w góry z dzieckiem, to dla niego będzie to nie lada doświadczenie i atrakcja, której nigdy nie zapomni.

Góry Stołowe atrakcje

Co warto zobaczyć w Górach Stołowych? Otóż, wszystko, co to miejsce ma do zaoferowania. Atrakcje Gór Stołowych są liczne i różnorodne. Mogą tu przyjeżdżać zarówno dzieci , jak i dorośli i wspólnie pokonywać szlaki. Dla miłośników zdobywania szczytów atrakcją Gór Stołowych będzie Szczeliniec Wielki. Ogromną popularnością turystów cieszy się tam tak zwany Fotel Pradziada, czyli wielka skała o unikalnym kształcie. Błędne Skały to kolejna atrakcja w Górach Stołowych, którą warto zobaczyć. A nawet nie warto, a po prostu trzeba. Malownicze krajobrazy, niesamowite formy skalne, labirynty pełne skał, aura tajemniczości. To wszystko znaleźć można w Błędnych Skałach. odwiedzając Góry Stołowe warto także przejść się po Parku Narodowym. Jego powierzchnia nie jest duża. Na koniec warto dodać, że już jadąc w Góry Stołowe, po drodze czeka na nas nie lada atrakcja, a jest nią Droga Stu Zakrętów.

Góry stołowe co warto zobaczyć

O czym pamiętać wybierając się w Góry Stołowe?

Wybierając się w jakiekolwiek góry, warto odpowiednio przygotować się na wyprawę szlakami. Warto sprawdzić pogodę, poznać najważniejsze informacje na temat tego, co jeść podczas wycieczek górskich, co powinno znaleźć się w plecaku podróżnika, jakie są numery alarmowe. Warto także znać zasady, jak ubrać się w góry. Wszak nie brakuje przypadków, że ratownicy muszą organizować akcję, bo nieodpowiedzialni turyści założyli nieodpowiednie obuwie i nabawili się kontuzji, nie wzięli ciepłych ubrań i grozi im wychodzenie, czy zabłądzili na szlaku, bo nie wzięli mapy.