Jedną z największych chlub Polski zdecydowanie są łańcuchy górskie na południu kraju. To najczęściej wybierane miejsce w okresie wakacyjnym i podczas ferii – nie tylko mieszkańcy naszego kraju, ale również turyści z zagranicy kochają krajobrazy rozpościerające się na górskich szlakach. Jednak, o ile dla dorosłych zaplanowanie podróży po górach nie stanowi problemu – tak osoby, które chcą się wybrać na Południe pełną rodziną z gromadką dzieci, mogą mieć nie lada zagwozdkę w wyborze odpowiednich tras. Gdzie najlepiej wybrać się w góry z dzieckiem, by wakacje były w pełni udane dla wszystkich podróżników?

Najlepsze kierunki na podróż w góry z dzieckiem – gdzie jechać?

Wbrew pozorom, w górach istnieje naprawdę wiele ciekawych i atrakcyjnych widokowo tras, które jednocześnie są dobrze dostosowane do podróży z dziećmi. Przeglądając ofertę szlaków, powinniśmy wybrać te najbardziej odpowiednie dla wieku naszego dziecka. Oto kilka sprawdzonych tras w polskich górach, które nie będą stanowić przeszkody dla młodego turysty.

Trasy odpowiednie dla dzieci w wózku:

  • ze Szklarskiej Poręby do Wodospadu Szklarki – krótka i niewymagająca trasa z niezwykłymi widokami i wisienką na torcie w postaci wodospadu;
  • Droga pod Reglami (Szklarska Poręba) – trasa biegnąca przez las z licznymi strumykami.
    Te szlaki sprawdzą się również dla 3-letniego dziecka na krótkie spacery na własnych nóżkach.

 

Trasy dla 4-5-latków oraz dzieci w nosidle:

  • ze Szklarskiej Poręby do Wodospadu Kamieńczyk – odrobinę trudniejsza trasa, jednak bezproblemowa dla starszych dzieci – zwieńczenie podróży w postaci zapierającego dech w piersiach wodospadu.
  • z Karpacza na Kopę – odrobina atrakcji w postaci wyciągu krzesełkowego na samą górę z pewnością przypadnie dzieciom do gustu. Stamtąd można wybrać się na Śnieżkę, nie wymagającą trasą.
  • Sobieszów i Zamek Chojnik – bardzo ciekawa wycieczka dla rodzin z dziećmi. Zamek Chojnik stanowi interesującą atrakcję, którą warto zwiedzić, będąc na szczycie góry.
Banner Content