Nie jest tajemnicą, że wybór odpowiedniej powierzchni mieszkania do wymagań, preferencji, a także stylu życia użytkowników, nie należy do najprostszych zadań. Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co dokładnie należy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o zakupie własnego M. 6 głównych kryteriów to:

  • lokalizacja, 
  • tryb życia, który prowadzimy, 
  • plany na przyszłość, 
  • możliwości finansowe, którymi dysponujemy, 
  • metraż mieszkania, 
  • lokalizacja. 

W kwestii wyboru kluczowa jest oczywiście docelowa liczba użytkowników w nim mieszkająca. Single lub rodziny z jednym dzieckiem rozważać będą bowiem zupełnie inne metraże, niż rodziny wielodzietne. 

Przyjęło się, że odpowiedni metraż osoby dla jednej osoby to około 30 m2. Single lub osoby młode zwykle decydują się na kawalerki. Głównym powodem są oczywiście atrakcyjne ceny oraz łatwość w utrzymaniu porządku. Są one również znaczne w utrzymaniu. Apartamenty oferują funkcjonalne i rozplanowane, z czytelnie wydzieloną strefą dzienną i nocną. 

Jakie mieszkanie dla pary będzie najodpowiedniejsze? 

Niektóre, szczególnie młode pary jako pierwsze wspólne mieszkanie wybierają kawalerkę. Ciekawą alternatywą, zapewniającą nieco więcej swobody i przestrzeni jest mieszkanie dwupokojowe z salonem i aneksem kuchennym. Uznaje się, że mieszkanie dla dwóch osób powinno liczyć co najmniej 35 m2. 

Z kolei wybór metrażu dla rodzin powinien uwzględniać potrzeby każdego z jej członków. Rodzina z dwójką dzieci powinna rozważać zakup mieszkania o powierzchni minimalnej 80 m2. Doskonale byłoby, gdyby każde dziecko miało swój własny pokój, a dorośli sypialnię. Perspektywa spania w salonie na dłuższą metę może okazać się męcząca. Nie bez przyczyny tak dużą popularnością cieszą się mieszkania 4- pokojowe z własnym ogródkiem.

Taka liczna pomieszczeń znacznie ułatwia życie. Oczywiście wszystko zależy od posiadanych zasobów finansowych, a także zdolności kredytowej.

Banner Content